Lai mainītos, ir jāapzinās.
Vēlos notievēt, vēlos ēst sabalansētāk, vēlos būt aktīvāka, vēlos... vēlos... vēlos.
Lai kaut ko mainītu, vispirms jāapzinās, kāda ir Tava ikdiena šobrīd. Kas Tev tajā patīk, kas nepatīk. Pragmatiski jāizanalizē, ko pie šī brīža apstākļiem vari un esi gatava mainīt, kas šobrīd jāpieņem kā ir un, ko Tu nevari vai nevēlies mainīt.
Kā arī, būtiski saprast kāda mērķa vārdā ir nepieciešams mainīties.
Tātad, lai kaut ko mainītu, vispirms jāapzinās, kas ar Tevi notiek šobrīd, jo, ja to neapzinies, tad nav iespējams arī novērtēt un salīdzināt, kur būsi pēc kāda laika.
Piemēram, Tu vēlies būt harmoniskās attiecībās ar ēdienu.
Pirmais solis – Tev jāpavēro savas attiecības ar ēdienu kopumā. Kuri ir tie brīži, kad Tu ar prieku notiesā maltītes un, kuri ir tie brīži, kad Tevī iezogas nemiers, dusmas un pašpārmetumi. Vēro sevi kā tāds pētnieks, esi ziņkārīga par sevi, bet nekādā gadījumā nekritizē sevi. Sākotnēji novēro un piefiksē bez vērtējuma. Ir tā, kā tas ir. Pasakies sev par katru reizi, kad ļauj pati sevi novērot, jo esi fantastiski interesants novērošanas objekts!
Otrais solis – Kad esi jau gana sevi novērojusi, ļauj nedaudz pavērtēt un paanalizēt dažādās situācijas. Iespējams, ka pamanīsi kādus skaidrus notikumus, kas atkārtojas reizi no reizes. Piemēram, reizēs, kad esi satrauksies, tad mēdz pārēsties un jūties bēdīgi, vai gluži pretēji, reizēs, kad brokasto ar savu ģimeni, tad ēdiens paliek otršķirīgs un primāri izbaudi ģimenisko kopā būšanu.
Trešais solis – Tu jau skaidri vari definēt, kuras situācijas saistībā ar ēdienu Tevi neapmierina un, kurām ir brīva vieta Tavā ikdienā. Tad paskaties, ko vari iesākt ar situācijām, kuras absolūti Tevi neapmierina. Piemēram, ja zini, ka stresainākās dienās mēdz pārēsties, tad jau iepriekš mēģini sagatavot uzturvērtībām bagātu maltīti, lai tā ir pie rokas un neļauj piezagties badam, kas var rezultēties ar pārēšanos. Vai arī, ja šie stresa brīži mēdz būt pavisam neplānoti, tad ēdienu pasūtīšanas aplikācijā pie saviem iecienītākajaiem ēdieniem atzīmē kādu labu maltīti, ko tad vari pasūtīt ar diviem klikšķiem, lai nav jāvelta laiks ēdiena meklēšanai , kas atkal var novest pie neapmierinošām izvēlēm.
Ceturtais solis – pieņem, ka būs situācijas, kurās aizvien nejutīsies labās un harmoniskās attiecībās ar ēdienu. Un tas šobrīd ir pilnīgi saprotami. Tu jau būsi paveikusi milzu darbu, mēģinot novērtēt šī brīža stāvokli, kur esi tagad, ko vari darīt lietas labā un, ko Tu jau dari. Mazie kritieni būs tikai tāpēc, ka būsi sākusi strādāt pie mērķa. Un visgrūtāk ir tieši tajā brīdī, kad esi apņēmusies kaut ko mainīt un sāc rīkoties. Ķermenim un prātam nepatīk pārmaiņas, tas pretosies, bet, ja ļausi tam pierast pakāpeniski, tad arī pretestība būs mazāka.
Atceries, ka lai arī ko vēlies mainīt, vispirms definē, kur esi tagad.
Jāsaka, ka tikpat būtiski ir saprast KĀPĒC? vēlies mainīties. Bez gana spēcīga KĀPĒC?, Tev būs grūti noturēt fokusu.
Par jautājumu KĀPĒC? manā nākamajā ierakstā.
Pārēšanās un negatīvas attiecības ar ēdienu ir Tava ikdiena?
Ielūkojies manā Apzināta ēšana A-Z online kursā.