Kā tas būtu dzīvot citādāk?

Iedomājies, kas notiktu, ja visa tā enerģija, ko Tu šobrīd tērē, lai raizētos par savu ķermeni, svaru un ēdienu, Tev būtu pieejama, lai dzīvotu no sirds, ar pilnu krūti, būtu sevis labākā versija?

Ko Tu darītu ar visu šo sev pēkšņi uzdāvināto enerģiju?

Jūtos brīva

Paldies, Inese! Joprojām (6 mēnešus pēc programmas pabeigšanas) jūtos brīva attiecībā uz ēšanu, nenosodu sevi un apzināti izvēlos savus ēšanas paradumus, arī ja tie reizēm nav veselīgi.

- Ginta

Priecājieties un izmantojiet

Man vajadzēja kādus 23 gadus kļūdu un mocību, kamēr es "izpīpējos" līdz šitām atziņām. Cik žēl, ka Inese šo visu nevarēja man pastāstīt, kad man bija 20 - cik aplaušanos būtu aiztaupītas! Priecājieties un izmantojiet!

- Dita

Reālas metodes

Apzinātas ēšanas programma radikāli mainīja manu attieksmi pret ēdienu un sevi. Uzskatu, ka tēma par cieņpilnu uzturu ir jāiekļauj jebkuras vidusskolas veselības audzināšanas programmā. Tādas lietas būtu jāieaudzina ģimenē, taču mūsu kultūrvēsturiskais mantojums diemžēl to nav darījis iespējamu. 

Uzsākot mācības pie Dr. Ineses Milleres, stress attiecībā uz ēdienu pazuda jau pirmajā nodarbībā. Turpmākajās ieguvu praktiskas iemaņas ēst, lai arī cik muļķīgi tas neizklausītos, jo neviens man to nebija iemācījis! Esmu pateicīga par iespēju saņemt un savai situācijai pielāgot efektīvas un galvenais - reālas metodes -, kas palīdz izvairīties no nekontrolētas ēdiena patērēšanas ikdienā, padarot šo procesu par nedraudīgu un baudāmu. Tas, savukārt, automātiski nozīmē vairāk brīva laika mierpilnu attiecību veidošanai ar līdzcilvēkiem, labāku pašsajūtu un veselību, vairāk resursu savu personisko mērķu sasniegšanai.

- Liene Krauze, jogas pasniedzēja

Iesaku ikvienam

Apzinātas ēšanas programma man patiešām bija atklājums. Lai gan biju pazīstams ar apzinātu ēšanu jau ļoti sen, tomēr programmā tika izrunāti tik daudzi jauni un nedzirdēti jautājumi, ka viss mācību process izvērtās par negaidīti aizraujošu un pietiekami izaicinošu sevis iepazīšanas ceļojumu.

Apzinātas ēšanas programmu nevar salīdzināt ar ēšanas ierobežošanu un pašdisciplīnu, jo tas atklāj pavisam citus, daudz humānākus, instrumentus sevis pieņemšanai un sniedz piepildījumu daudz harmoniskākā veidā. Es iesaku to ikvienam, kuru interesē iepazīt savus ēšanas cēloņus, un tos iepazīstot, ikdiena mainīsies pati no sevis, to es varu apgalvot!

- Sandis Dūšelis, centra "Miervidi" vadītājs

                                GRIBU!                                


Grandiozi ieguvumi

Es uz apzinātas ēšanas programmu atnācu pilna raižu par savām disfunkcionālām, atkarīgām attiecībām ar ēdienu, "stresa apēšanu". Tas bija jau sen veidojies "dvēseles mocītājs", kas ar dažādu intensitāti manā dzīvē bija klātesošs jau no pusaudžu laikiem (līdzatkarība ģimenē, pusaudža kompleksi, vēlākā dzīvē - stresi darbā, pašas attiecībās, mācībās utt.). Lielākie ieguvumi - visa šī mehānisma izgaismošana, apzināšanās, kā tas veidojas. 

Tagad man ir instrumenti, kas palīdz lieliski pārkārtot šīs rutinizētās aplamās attiecības. Aicinājums būt vērīgai pret to, kas notiek ar mani - kā izjūtu izsalkumu, kā pamanīt sāta sajūtu, kā ieturēt pauzi un rīkoties, kad kārdinājumā "aizraujas elpa", kā pieņemt sevi un sevi nemocīt. Lieliskas meditācijas tehnikas! Vai tie nav grandiozi ieguvumi?! Visvairāk patika tas, kā viss tika noorganizēts - visas šīs nedēļas pagāja šajā "tēmā". To veicināja un uzturēja:

  • mājas darbu veikšana (piemēram, meditēšana, atkal kāda jauna pieeja ēšanas procesā);
  • katru dienu vēstule e-pastā, kas arī palīdzēja uzturēt dzīvas attiecības ar tēmu, kuru izzinu un apgūstu.
Tas viss motivēja "pārkārtoties".  Paldies Inesei, kura brīnišķīgi, gudri un godprātīgi ar mums strādāja!

- Ineta

Ceļojums pie sevis

Tā kā tuvojas gada beigas, atskatoties uz 2017. gadu, apzinātas ēšanas programma ir burvīgākā pieredze un mācību stunda visā šajā gadā! Visu savu apzināto mūžu esmu cīnījusies ar svara problēmām neskatoties uz to, ka vienmēr esmu centusies ieviest savā ikdienā veselīgu ēšanu un aktīvi sportojusi. Tik un tā problēmas ar pārēšanos un vainas sajūta nekad nav mani atstājusi. Tad, nu, devos uz programmu, lai atbrīvotos no pārēšanās un visa liekā.

Vislielākais ieguvums ir tas, ka es esmu iemācījusies atpazīt izsalkumu. Tas man bija viss lielākais šoks, kad kursa sākumā man nebija ne jausmas, kā saprast, vai ir izsalkums vai nav. Programma kopumā bija brīnišķīga pieredze/ceļojums atpakaļ pie sevis. Tas it kā iegrieza to dabisko ratu, kas bija apstājies. Kad dabas ieliktās maņas vairs nestrādā dabīgi, bet tiek vadītas mehāniski. Arī meditācijas arī ir viens no lielajiem ieguvumiem. Un, protams, kur bez brīnišķīgās skolotājas Ineses! 

Programmu ieteiktu ikvienai, neatkarīgi no tā, vai ir problēmas ar ēdienu vai nav. Esmu bezgala pateicīga par šo brīnišķīgo iespēju! Programmas laikā esmu kļuvusi par 6kg vieglāka.

      - Iveta                                     

                               UZ PROGRAMMU                               
                                          

Bez pazemojošām diētām

Paldies Inesei par programmu "Apzināta ēšana A-Z" . Tas ir patiesi brīnišķīgs ceļš, kas ved mūs ārā no apsēstības ar diētām, ārā no šī neprāta. Tas dod sajūtu, ka veselais saprāts pastāv un es varu atrisināt savus svara un veselības jautājumus bez pazemojošām diētām. Es esmu un varu būt savu vajadzību eksperte.

- Inta

                                  ESMU GATAVA!                                  

Padomāts par visu

Esmu guvusi struktūru un nepieciešamos rīkus ar konkrētiem uzdevumiem, kā risināt emocionālo ēšanu. Varu uzteikt, ka ir padomāts patiešām par visu: audio faili palīdz; uzdevumi mājās ir konkrēti izpildāmi; ir iespēja doties uz individuālām konsultācijām; sociālos medijos var turpināt saņemt nepieciešamo atbalstu.

- Jolanta Bogustova

Neticēju savām acīm

Vakar netīšām uzvilku svārkus, kuros gada sākumā knapi iespīlējos. Dziļi sirdī biju sapratusi, ka svārkus nekad neuzvilkšu. Šodien es neticēju savām acīm… tie man derēja un nekur nekāda riepa neizspiedās! Tie bija pat nedaudz par vaļīgu. Ineses mācība, ko uzzināju programmā -  ēdot tikai to, ko patiešam vēlos un, kad vēlos -, strādā bez skaitīšanas un rēķināšanas. Piedalījos februārī, bet tagad ir marta vidus. Domāju, ka labs rezultāts.

- Kristīne

Mācos izbaudīt

Man bija vēlme uzzināt ko jaunu par iespējām samazināt savu svaru. Esmu gandarīta ar saņemto informāciju. Esmu pārskatījusi savu ēdienkarti un ēšanas paradumus. Mācos izbaudīt ēdienu, izgaršot un saprast, kas tad man īsti ir tas, kas garšo un ko ēdu tikai tāpēc, ka šķiet garšīgs. Mācos atpazīt izsalkumu un priecājos, ka tas arī izdodas. Vairāk dzeru ūdeni. Patīk tas, ka tagad viss sāk garšot citādi un ir jau vairāki ēdieni, ko pirms programmas ēdu, bet šobrīd vairs ne. Iesaku visām sievietēm, kam ir svara problēmas, piedalīties šajā programmā.

- Sarmīte

Šo meklēju gadus 20

Saku sirsnīgu paldies, Inese, Tev par rasto iespēju piedalīties programma "Apzināta ēšana A-Z''. Izskatās, ka šo metodi esmu meklējusi gadus 20 vismaz. Inese, esmu sajūsmā par Tavu pazemības un empātijas pilno attieksmi. Ak, jā - Tavs humors arīdzan piešķir procesam ko īpašu. 

Materiāli un instrumenti ir daudz un dažādi. Man ir iespēja eksperimentēt un izvēlēties sev piemērotāko. Pielietojot šos instrumentus un iegūtās zināšanas, iepazīstu sevi no citas puses. Katru reizi izdarot kādu no meditācijām, aizvien vairāk apzinos to iedarbību un vērtību. Īpašais paldies par šiem instrumentiem. Neatsverama daļa ir iknedēļas refleksija sarunā. Šis ir ļoti būtiski. Šis kontakts piešķir milzīgu atbalstu.

Šī brīža kopsavilkums: porcijas samazinājušās uz pusi; mainījusies ēdiena izvēle; esmu kļuvusi par 3.5kg vieglāka; jūtos mierīgāka; ķermeni aizvien vairāk pārņem viegluma sajūta; esmu saudzīgāka un mīlošāka pret savu ķermeni; mainās mani ēšanas paradumi (parasti pēdējā ēdienreize ir pirms pl. 18:00). Vēlreiz paldies, Inese! 

- Svetlana

                              VĒLOS!                                   

Šis ir īstais ceļš

Inese, mīļš paldies par šo jauno ceļu manā dzīvē!  Dzīvē ir daudz kas izmēģināts, bet vienmēr ir bijusi doma - vai tas man palīdzēs un, kā jau daudzi zina, vismaz man kārtējā vilšanās! Šoreiz ir pavisam kas cits, šeit iemāca domāt un dzīvot tā, kā tas man palīdz. Man pašai šķita, ka es taču neko nedaru, bet rezultāts sāk jau veidoties. 

Šo nedēļu laikā tiek iedoti rīki, kuri man palīdz. Es pat varu izvēlēties, kuri man pašai labāk patīk.Tiem, kas šaubās, zinu, kā tas ir, jo pati - ak, vai, cik daudz reižu esmu gājusi tam cauri - varu teikt, šis ir īstais ceļš. Šeit es sāku iepazīt savas īstās vajadzības, nevis tās, ko domāju, ka man vajag. Inese iemācīja, kā rīkoties, un tikai no manis pašas ir atkarīgs rezultāts. Un es varu ēst visu, ko gribu! Tagad es zinu, ko es vēlos, kas man vajadzīgs un kas man ir. 

Vēl nesen es domāju, ka mīlu sevi, bet tikai tagad es esmu laipna un mīloša pret sevi. Un to man iemācīja Inese. Paldies! Paldies! Paldies! Es esmu laimīga, ka atradu Tevi!

- Rigonda

Ēdiens kalpo man

Jau pašā sākumā gribu Jums pateikt MILZĪGU PALDIES! Ja vien būtu iespējams, kā pateicību dāvātu Jums visas pasaules skaistākos ziedus. 

Es šo ceļojumu nosauktu "Prāta un ķermeņa atkalsatikšanās", jo kādu laiku tie viens no otra bija aizmaldījušies. Šobrīd ēdiens kalpo man, lai es justos labi, nevis es kalpoju ēdienam, kad visas domas ir par un ap to. Šobrīd manas attiecības ar ēdienu ir ļoti draudzīgas un pat mīlestības piepildītas, nevis naidīgas un pilnas pārmetumiem. Rezultātā arī svars ir mazliet sarucis, bet tas nav mans pašmērķis - tas šim procesam ir vēl viena pievienotā vērtība.

- Zane

Ir mainījies tik daudz

Programma man ir palīdzējusi saprast, ka jāklausa saviem ķermeniskajiem signāliem par izsalkumu - pretējā gadījumā draud pārēšanās. Es pilnīgi noteikti esmu palikusi izvēlīgāka pret to, ko es gribu redzēt uz sava šķīvja. Esmu sapratusi, ka es varu ēst mazākas porcijas - uzliku šķīvī ēdiena tik daudz, cik es būtu to darījusi apmēram 2 mēnešus atpakaļ. Es apēdu tikai tik daudz, cik man likās gana, pārējo atstājot uz šķīvja.

Lieta, ko es esmu sapratusi programmas laikā, ir tas, ka ēdiens nav jāliek uz pjedestāla. Ja nu tiešām ļoti gribas apēst kādu kārumu, tad to var izdarīt, nepārmetot un nelamājot sevi par to. Iespējams, ka jau septiņās programmas nedēļās patiesībā ir mainījies tik ļoti daudz kas un tik lielā mērā, ka to pat tā grūti aprakstīt vienā reizē.

- Lilita

Visa izlasāmā informācija domāta vienīgi informatīviem un izglītojošiem mērķiem un nav domāta kā ārstniecības personāla vai ārsta padomu aizstājējs.

© 2012-2024, Inese Millere.Visas tiesības aizsargātas.